Forza Horizon 2

Świat gier wyścigowych wydaje się być zdominowany przez jedną grę, którą od długiego czasu pozostaje seria Need for Speed. Tej dominacji próbują przeciwstawić się inne firmy, między innymi Sony i Microsoft. Ta pierwsza próbowała to uczynić za pomocą popularnej na PS 3 serii Gran Turismo, ta druga zaś daje odpowiedź w postaci serii Forza Motorsport, które od początku są jedynie wydawane jako gry Xbox One, wcześniejsze edycje również jako gry Xbox 360. Prezentowana tu gra Forza Horizon 2 jest odmianą serii Forza Motorsport, która ma na celu wyjście poza ramy toczonych jedynie na torach wyścigowych pojedynków między kierowcami.

Forza Horizon 2 to gra wyścigowa będąca kontynuacją pewnej wariacji na temat klasycznych wyścigów samochodowych. Gracz wciela się w rolę kierowcy przybywającego na festiwal samochodowy rozgrywany na przygranicznych terenach pomiędzy Włochami i Francją. Już same lokalizacje tras sprawiają olbrzymie wrażenie, a przecież jeszcze nawet nie było mowy o samochodach.

Forza Horizon zapewnia setki samochodów. Dosłownie, nie ma w tym żadnej przesady. Co więcej, realizm prezentowanych pojazdów jest uzgadniany z producentami, dlatego też szczegółowość odwzorowania detali jest naprawdę imponująca. Do wyboru dostępne są również pojazdy specjalne, między innymi wyścigowe lub terenowe. Pod tym względem grze nie można niczego zarzucić.

Tras, na których można się ścigać, jest również bardzo wiele do wyboru, dzięki czemu gra zyskuje na grywalności, która nie pozwala zbyt szybko odejść od monitora. Każdy wygrany wyścig to oczywiście zarabiane pieniądze, a co za tym idzie możliwość zakupu nowego samochodu lub też tuningu już posiadanego pojazdu.

Gra wyścigowa z prawdziwego zdarzenia polega przede wszystkim na rozrywce wynikającej z dużej zręczności prowadzącego pojazd. Tę prawdę doskonale rozumieją osoby odpowiedzialne za stworzenie gry Forza Horizon 2. Radość z pokonywania przeciwników na malowniczych trasach górskich serpentyn jest naprawdę duża. Wypada jedynie uznać, że osoby preferujące gry PC lub też gry PS4 są pozbawione możliwości poczucia tej radości.

Dla tych, co jeszcze zastanawiają się nad zakupem prezentujemy poniższy filmik. Spójrzcie, jak wygląda gameplay z tej gry:

Udostępnij..Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone