Need for Speed

Tej nazwy nikomu tłumaczyć nie trzeba. Need for Speed to marka sama w sobie, w dziedzinie gier wyścigowych należących do licznej rodziny zręcznościówek chyba nie mająca sobie równych. Jej bogata historia liczy sobie już ponad dwadzieścia lat. Czemu ta seria zawdzięcza swoją ogromną popularność? Odpowiedź na to pytanie jest prosta.

W dziedzinie gier komputerowych liczą się jedynie dwie rzeczy – świetny pomysł i doskonałe wykonanie. Dobre gry zawierają jeden z takich elementów, te najlepsze łączą w sobie oba, ocierając się niekiedy o geniusz. Tak właśnie jest w przypadku Need for Speed. Oczywiście, nie wszystkie z dwudziestu edycji gry osiągnęły ten najwyższy stopień, niemniej kilka z nich na pewno należy do kamieni milowych w historii całej branży, niezależnie od tego czy chodzi o gry PC czy też te dostępne na konsole.

Początki były skromne, pierwsze dwie edycje nie zapowiadały sukcesu. Dopiero 3 część NFS dostała zasłużone uznanie, co było związane przede wszystkim ze wspaniałą – jak na owe czasy – grafiką, widocznie wyrastającą ponad konkurencję zarówno jeśli chodzi o gry wyścigowe jak i gry komputerowe w ogóle.

Prawdziwym przełomem był jednak rok 2003, kiedy to wyszła najpopularniejsza część serii gier wyścigowych Need for Speed. Underground otworzył całkowicie nowy rozdział przed grami tego szczególnego gatunku. Oto nagle pojawiła się fabuła, w której wygrywanie wyścigów było jedynie częścią większej całości. Czerpiąc z popularności tematyki nielegalnych wyścigów urządzanych nocą w wielkich miastach, twórcy gry stworzyli coś, czego nie dokonał nikt przed nimi. Gracze wcielający się w rolę uczestników nielegalnych wyścigów po prostu pokochali tę grę, wyróżniającą się również świetną grafiką i doskonałą ścieżką dźwiękową.

Od tamtej pory to właśnie marka Need for Speed zdominowała gry wyścigowe, niezależnie od tego czy są to gry PC, gry PS4 czy też gry Xbox – w każdym wcieleniu odnajdują się równie dobrze i dostarczają rozrywki fanom gier na całym świecie.

Udostępnij..Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone